Zo’n 80 leden van Liberaal Groen en het lokale VVD-netwerk Het Gooi bedankten Bram Cool op maandag 1 september voor zijn jarenlange inzet voor het thematisch netwerk en de partij.
Bram was acht jaar bestuurslid van Liberaal Groen, waarvan de laatste vier jaar als voorzitter. In die tijd organiseerde Liberaal Groen 55 activiteiten, waaronder bedrijfs- en werkbezoeken, gesprekken met ministers en leden van het Europees Parlement en de Tweede Kamer, inhoudelijke webinars en drie edities van de Green Entrepreneurs Pitch. Er kwamen vier specialistische teams: voor energie, de nieuwe economie, voedsel en water. Zij schreven naast inbreng en amendementen op de verkiezingsprogramma’s van de VVD eigen onderzoeken en position papers over onder meer koolstofafvang, kweekvlees en een afrekenbare stoffenbalans voor agrarische ondernemers. In 2023 was Bram ook kandidaat #20 van de VVD voor de Eerste Kamer. In juni volgde Nick Ottens hem op als voorzitter van het thematisch netwerk.
Terwijl enkele (bestuurs)leden van Liberaal Groen binnen deelnamen aan parallelle digitale deelsessies over het VVD-verkiezingsprogramma, gaf demissionair minister van Klimaat en Groene Groei Sophie Hermans buiten in de zon een toespraak over het klimaatbeleid en ging zij met de leden in gesprek.









Bijna alle actuele thema’s in de Haagse politiek, van banen tot woningbouw tot veiligheid, hebben een link met energie, hield Sophie de aanwezigen voor. Dat maakt investeren in schone energie geen luxe, maar een voorwaarde om onze autonomie en welvaart te beschermen. Landen die nu investeren in een fossielvrije energievoorziening lopen straks voorop. Zij worden minder afhankelijk van ondemocratische landen en volatiele grondstofprijzen.
De VVD is pragmatisch in de uitvoering. Wind-, zon-, kernenergie en — voorlopig — eigen gaswinning dragen allemaal bij aan een schonere, onafhankelijke energievoorziening. Om de transitie slagvaardig te maken, is het cruciaal om de doorlooptijden van energieprojecten te versnellen. Zo heeft Sophie de vergunningverlening van bijvoorbeeld hoogspanningsleidingen en transformatorstations opgeschaald naar de provincies en bezwaarprocedures ingekort.
Transities gaan niet in één rechte lijn vooruit. De minister kaartte hoge energieprijzen aan, de druk op onze industrie, spanningen in de wereld en een economie die minder hard groeit. Maar uitdagingen nopen tot het maken van slimmere, en soms moeilijke, keuzes. Stilstand is achteruitgang. Wie nu investeert, plukt daar straks de vruchten van.
Nederland heeft alle kennis en technologie in huis om van de klimaattransitie een succes te maken, en ‘groene groei’ te realiseren. Wat we vooral moeten blijven vasthouden, is de wil om het te doen. Die is in Liberaal Groen volop aanwezig!



Geen VVD-event is natuurlijk compleet zonder bitterballen. We danken GRO Together voor het aanbieden van een proeverij! Zij brachten in 2011 de eerste plantaardige bitterbal op de Nederlandse markt, gemaakt van circulair geteelde oesterzwam en knolselderij. Inmiddels is hun assortiment uitgebreid met burgers, kroketten en andere lekkernijen.

