Amendementen op het verkiezingsprogramma Tweede Kamer

Liberaal Groen logo

Liberaal Groen dient 74 amendementen in op het VVD-programma voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober.

Negen amendementen zijn redactioneel. Zeven amendementen scharen wij onder feitelijkheden: onzorgvuldigheden in het conceptprogramma die wij graag zouden herschrijven of schrappen. De overige 58 amendementen stellen inhoudelijke tekstwijzingen voor.

Procedure

Leden konden tot vrijdagavond 8 augustus voorstellen voor amendementen indienen bij onze secretaris. Daarnaast schreven onze bestuursleden en specialistische teams amendementen. Het bestuur heeft vrijwel al deze amendementen in een vergadering op maandag 11 augustus van een appreciatie voorzien. De 76 mogelijke amendementen zijn vervolgens gedeeld op onze website en per e-mail met de leden die zich hadden aangemeld voor de digitale bespreking van 14 augustus.

Tijdens de ledenbijeenkomst werd besloten om een aantal amendementen aan te passen, op te splitsen of niet in te dienen. Ook de woordvoering werd onderling verdeeld. Op zaterdag 16 en zondag 17 augustus heeft de secretaris de 74 amendementen bij de landelijke VVD ingediend.

Klik hier om de volledige amendementenprocedure van Liberaal Groen terug te lezen.

Vervolg

In ons overzicht zijn de amendementen genummerd volgens de zinsregels in het conceptprogramma. Alle amendementen krijgen nog unieke nummers in de leeswijzer van de VVD, die op 29 augustus verschijnt.

Naast de indiener(s) hebben bestuurs- en teamleden van Liberaal Groen zich opgegeven als tweede en/of eventueel derde woordvoerder van amendementen. Dit om te voorkomen dat bij afwezigheid van de indiener(s) tijdens óf de digitale deelsessies van 2 en/of 3 september óf het verkiezingscongres van 6 september het amendement als ingetrokken wordt beschouwd.

Niet op het congres?

Als je er 6 september niet bij kunt zijn, machtig dan een partijgenoot om voor jou te stemmen. Uiterlijk twee dagen voor het congres ontvangen alle leden een stemlink. Daarmee kun je iemand machtigen (lidnummer nodig). Die persoon moet jouw volmacht in zijn of haar stempas activeren voordat de Algemene Vergadering begint.

Neem contact op met secretaris@liberaalgroen.vvd.nl als je iemand zoekt om te machtigen of juist plek hebt voor een machtiging. Dan doen wij ons best om leden aan elkaar te koppelen.